استفاده صحيح از تردميل

 در pars

اين روزها خيلي از افراد، بخصوص خانمهاي خانه به علت گرفتاريهاي متعدد و زندگي در محيطهاي آپارتماني، ترجيح مي دهند به جاي یاده روی در خیابانها یا پارکها ، در محيط خانه و توسط وسيله هاي ورزشي نظير تردمیل یا دوچرخه تحرک داشته و ورزش کنند.

اما بسياري از آنها طرز استفاده صحيح از اين وسيله را به خوبي نمي دانند. از همين رو، ممکن است به جاي بهره مندي از فوايد اين گونه وسايل، به سلامتي استخوانها و عضلاتشان آسيبهايي وارد کنند.

در ادامه چند نکته در اين باره ذکر مي شود:

1 – قبل از خريد تردمیل و دوچرخه با پزشک خود يا (ارتوپد) درباره مفيد بودن اين وسيله براي شرايط جسماني خويش مشورت کنند.

2 – در هنگام خريد اين وسايل، به مکاني که مي خواهيد در خانه يا آپارتمان از آن استفاده کنيد، توجه کنيد تا دست و پاي شما تنگ نشود و هزينه گزافي براي خريد وسيله بزرگتر و مجهزتر ندهيد.

3 – براي شروع استفاده از تردمیل ، وضعيت بدني مناسبي به خود بگيريد. براي اين کار، سرتان بايد بالا باشد و عضلات گردنتان را کاملاً شل کنيد. آرامش کافي داشته باشيد و در حد امکان مستقيم به جلو نگاه کنيد.

4 – وقتي روي تردميل راه مي رويد و يا مي دويد، سعي کنيد بازوهايتان از کنار بدنتان به سمت جلو و عقب حرکت کند و حرکت آونگي به خود بگيرد.

5 – تلاش کنيد هنگام راه رفتن روي تردميل، عضلات شکمتان را منقبض کنيد و گامهاي خيلي کوتاه يا خيلي بلند برنداريد، بلکه طوري قدم برداريد که برايتان آسان و معمولي است.

6 – روي نفسهاي خود تمرکز داشته باشيد و به صورت طبيعي نفس بکشيد، گاهي هم نفسهاي عميق بکشيد.

7 – وقتي از دستگاه تردمیل یا دوچرخه ثابت استفاده نمي کنيد، حتماً آنها را از برق بکشيد و خاموش کنيد تا بچه هاي کوچک روي آنها نروند و با خاموش و روشن کردن آن به خود آسيب نرسانند.

8 – اگر کمردرد يا قوس کمر داريد، در مورد اينکه تردميل مورد استفاده شما تا چه حد بايد شيب داشته باشد؛ و چنانچه زانودرد داريد، درباره استفاده از دوچرخه ثابت با پزشک متخصص مشورت کنيد.
9- حتما”از کفش هایی که دارای لژ مناسب هستند استفاده کنید . حداقل 2 سانتیمتر پیشنهاد می گرددلذا بدون کفش ورزشی هرگز از تردمیل استفاده نکنید.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

قابل خواندن نیست؟ تغییر متن. captcha txt